Nie tylko drzewa zrzucają swoje liście, ale również nasze włosy opadają…

Okres letni zbliżal się do końca, nadchodzi jesień a z nią również pierwsze chłodniejsze dni i kolejne wyzwanie dla naszych włosów. Nie tylko drzewa zrzucają swoje liście, ale również nasze włosy opadają. Po wystawianiu naszych włosów na słońce, słoną i chlorowaną wodę, teraz powinniśmy szczególnie na nie uważać

i chronić je przed wpływem jesieni. Z jednej strony wilgotny i chłodny klimat,

a z drugiej suche powietrze w pomieszczeniach podczas sezonu grzewczego należą do czynników bardzo obciążających nasze włosy.

Wiele osób w miesiącach jesiennych i zimowych obserwuje zwiększone wypadanie włosów. Jeśli mówimy o sezonowym wypadaniu włosów, włosy ponownie odrosną, dlatego nie należy się go obawiać, jest to naturalny proces, fenomen, który powtarza się co roku.

Co pomaga przy sezonowym wypadaniu włosów? Specjaliści zalecają zapewnienie włosom większej ilości pierwiastków śladowych, które pomagają „postawić włosy na nogi”. Przy wyborze produktów należy zwrócić uwagę na ich skład i upewnić się, że produkty do włosów zawierają wysokie stężenie substancji roślinnych /wyprodukowane na bazie roślinnej o wysokiej zawartości naturalnych składników. Porost można wspomóc poprzez użycie specjalnych szamponów, wód do włosów, masek i odżywek, które dostarczają naszym włosom substancji odżywczych, wspomagają ukrwienie naszej skóry głowy a tym samym umożliwiają łatwiejszy „transport” substancji odżywczych do cebulek włosów.

Wszystkie pory roku są testem dla naszych włosów, ale z prawidłowym przygotowaniem i pielęgnacją można dużo osiągnąć!

Milva oferuje kilka produktów na jesienny czas bez obaw o Twoje włosy.

W okresie przejściowym lato-jesień bardziej odpowiednie jest wybranie szamponów: Szampony z ekstraktem z chininy i awokado, Hair Repair lub szampon Gaštan. Pielęgnację włosów można uzupełnić o wodę różaną, która odżywia suche i  łamliwe włosy, ma nawet pozytywne działanie na nasze ciało i cerę. Oczyszcza, nawilża

i tonizuje skórę twarzy, jak również całego ciała. Pozostawia ją miękką, gładką

i elastyczną.   Nie zapominajmy, że lato pozostawiło ślad na naszych włosach. Są wysuszone, zmęczone, narażone na różne zagrożenia /promieniowanie UV, słona woda, chlorowana woda…/  i ich „rekonstrukcja” jest wolniejsza, której kluczem jest regularna pielęgnacja i cierpliwość.

Szampony Chinin, Chinin Forte, Żeńszeń i chinina, Huma, które są uważane za „cięższe” są dobrym wyborem przez cały rok, ale w okresie jesiennym i zimowym są najbardziej odpowiednie. Szampony chininowe pomagają przy zwiększonej sezonowej utracie włosów, zmniejszają ją lub zupełnie zatrzymują.  Wzmacniają mieszki włosowe, odżywiają cebulki włosów, stymulują porost zdrowych i mocnych włosów. Szampony chinin i Chinin forte są odpowiednie dla wielu typów skóry głowy, bardzo pomagają przy włosach przetłuszczających się.

Szampon Żeńszeń i Chinina jest wyjątkowy w wyniku synergicznego połączenia tych dwóch substancji i wspaniale sprawdzi się przy bardziej zniszczonych włosach.

Szampon Huma z glinką kaolinową oczyszcza włosy na poziomie molekularnym. Wraz z lżejszym szamponem Propolis okazuje się być skuteczny również w głębszym oczyszczaniu włosów po używaniu szamponów silikonowych lub w celu przyspieszenia naturalnego wymywania „festiwalowych kolorów”, które są hitem ostatnich kilku sezonów letnich.

Huma DUO
Huma DUO

Odżywka After chinin i odżywka regenerująca HAIR REPAIR – dzięki nim czesanie włosów będzie bardziej przyjemniejsze, nawilżają i odżywiają włosy do głębi, chronią włosy przed uszkodzeniem, regenerują je i nadają blask uszkodzonym włosom. Włosy są delikatne i gładkie w dotyku. Jeśli Twoje włosy są łamliwe, mają połamane końcówki lub po umyciu są „chaotyczne”, z pewnością należy użyć odżywki. Najlepiej jest wybrać taką, która zawiera wiele naturalnych olejów roślinnych i wyciągów z ziół, które odzywki Milva zawierają. Nie powinniśmy zapomnieć o tym, że im dłuższe włosy, tym większa konieczność używania odżywki.

Odżywka Milva
Odżywka Milva

Maski –  zapewniają niezwykle delikatną pielęgnację. Jeśli użyje się jej raz

w tygodniu, suche włosy, końcówki lub skóra głowy potrzebują intensywnej pielęgnacji  i wilgoci, którą mogą zapewnić nasze maski – Milva Maska chininowa, Maska chininowa FORTE, Maska HUMA. Naszą ulubioną maską jest maska Forte, która jest znana ze swojego korzystnego wpływu na porost włosów, na farbowane i zniszczone włosy, ale również problemy skórne. Przeszła znaczną przemianę – ma ulepszony skład i zawiera wysokiej jakości francuskie składniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *